wtorek, 24 maja 2016

Trwałe płoty drewniane

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nieodpowiednio konserwowane ogrodzenia drewniane ekspresowo się niszczą i mogą bezpowrotnie stracić swój dotychczasowy urok oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie warto poznać rodzaje pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa wypada rozpocząć od dokładnego oraz skrupulatnego przygotowania materiału na ogrodzenie, ponieważ od tego uzależniony jest wynik końcowy naszych robót. Przed zastosowaniem produktów do osłony i ozdoby płotów z drewna niezbędne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi objawów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robalami. Podczas gdy asekurujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, wypada nanieść kolejne preparaty, które ochronią je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od środka, jednakże nie wytworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej protekcji płotu, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im dużo uwagi i opieki.

Zgoła inaczej jest w przypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ów gatunek ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają także biokorozji wskutek tego służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz