środa, 25 maja 2016

Stawianie ploty z plastiku na ogrodzenie i furtkę ze sztachetek nie wymaga pozwolenia na budowę ani sygnalizowania tego faktu starostwu powiatowemu nie licząc kilku przypadków.

Budowa ogrodzenie z PCV na ogrodzenie i bramkę ze sztachetek nie wymaga zezwolenia na to oraz sygnalizowania tego faktu gminie prócz kilku wypadków.

Balaski plastikowe na plot i bramę ze sztachetek nie przekraczające poziomu 2,2 m umieszczane pośrodku dwoma sąsiadującymi działkami nie zadają żadnych formalności biurowych. Tyczy się to także ogrodzeń tymczasowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia wymaga:
  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych i pozostałych miejsc publicznych (nie tyczy się to płotów obok prywatnych i wewnętrznych nie będących drogami powszechnymi)
  2. stawianie płotu przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy sztachety PVC na ogrodzenie i bramkę sztachetowadokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym względnie urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru konstrukcji płotu powinno zawierać formę ogrodzenia, metodę zrealizowania jego instalacji i proponowany dzień rozpoczęcia budowy.
  5. Niezależnie od zgłoszenia należy dołączyć deklaracje o upoważnieniu do zarządzania nieruchomością w zamysłach budowlanych a także jeżeli jest to potrzebne przez starostwo zarys ogrodzenia.

Nieraz do stawiania ogrodzenie Winylowe na plot i furtkę sztachetowa wymagane są pomocne uzgodnienia tj. np. zgoda administratora drogi na lokalizacje zjazdu.

Konstrukcje ogrodzenia można zacząć po 30 dniach od zgłoszenia planowania jego budowy, o ile starostwo nie wniesie uprzednio protestu. Sprzeciw może być w sytuacji, gdy zamierzane plot Winylowe na plot i furtę ze sztachetek jest nieadekwatne z uzgodnieniami tutejszego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym projektowanej ulicy. W sytuacji gdy projektowane sztachetki PVC na plot i furtkę ze sztachetprzypuszczalnie może grozić bezpieczeństwu ludzi względnie mienia, np. przez blokowanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może wymagać załatwienia pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru budowy ogrodzenia jest ważne przez dwa lata. Brak zaczęcia robót przez ten czas skutkuje unieważnieniem zgłoszenia a także w przypadku chęci pobudowania ogrodzenia nieodzowne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz